WARTO WIEDZIEĆ

Zanim zdecydujecie się napisać do nas z zapytaniem o dostępność lub z rezerwacją terminu, chcielibyśmy nakreślić Wam profil działania Lisiej Nory. To wbrew pozorom bardzo ważne informacje, które mogą rzutować na decyzje wyboru tego miejsca na wypoczynek.
OPŁATY ZA PSY
Psy to uprzywilejowani goście, którzy za pobyt w siedlisku nie płacą. Jeśli jednak zrobią śnieżycę z poduszek w środku lata, będzie to trzeba jakoś wyjaśnić i zadośćuczynić.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Nie ponosimy odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo psów, które powinny znajdować się pod ciągłą opieką właściciela.

PSIEJSKO CZARODZIEJSKO
Siedlisko jest miejscem przeznaczonym dla gości z psami. Trzeba pamiętać, że to oni są najczęstszymi bywalcami Lisiej Nory.
Dlatego osoby, które psów nie lubią/ nie posiadają, czy osoby z alergiami mogą mieć problem. Nie posiadamy pokoi, do których wstęp dla psów jest wzbroniony i mimo, iż bardzo dbamy o czystość w siedlisku, to zawsze jakiś psi włos może się zaplątać.
Poza tym w Lisiej psy mogą robić to, co lubią. Węszyć, biegać, kopać doły i bawić się ze sobą. Mogą kraść drożdżówkę niefrasobliwie pozostawioną na stole i kiełbasę z ogniska. Mogą skakać upiaszczonymi łapami na białe szorty, spać na łóżkach i fotelach, o ile akceptuje to ich właściciel.

RODZINY Z DZIEĆMI
Wybierając siedlisko na wypoczynek z dziećmi trzeba pamiętać, iż w sezonie psy różnej wielkości i maści biegają frywolnie po Lisiej. Nie ma tu również placów zabaw, ani dziecięcych udogodnień.
W siedlisku toczy się codzienne, wiejskie życie pełne sprzętów, które są niezbędne w gospodarstwie.
Dokładając starań, aby było bezpiecznie i przyjemnie dla wszystkich, rodziny z dziećmi zapraszamy w sezonie od października do kwietnia – działa wtedy tylko i wyłącznie domek Lisia Nora, a psy są tylko te, które przyjadą z gośćmi. Ważne jest również, aby dzieci nie przyczyniały się do dyskomfortu zwierząt mieszkających w siedlisku, i aby nie pozostawały bez opieki, stwarzając zagrożenie choćby dla siebie samych.

PSY PROBLEMOWE
Ze względu na bezpieczeństwo lisionorkowców, ich zwierząt oraz nasze, nie przyjmujemy gości z psami agresywnymi. Wiemy jak ważny jest dobrostan zwierząt, a siedlisko z założenia jest miejscem, które ma pomagać psom w komunikacji, a nie szkodzić.
ZASRANY INTERES
Kupki po naszych psach zbieramy obowiązkowo. Woreczki na psie kupki oraz kosze na nie znajdziecie na terenie siedliska.

TV i WI-FI
Tego w siedlisku nie ma i nie będzie. Jest za to budzik w postaci koguta Włodzimierza. Jest szczekanie psów, wycie wilka. Jest śpiew ptaków o poranku i rozmowy do świtu przy stolikach w ogrodzie.
LEŚNA BIBLIOTEKA
W Lisiej Norze jest dużo książek. Są one w pokojach, w domku, są w kuchni i łazience! Mamy nadzieję, że w tym sezonie otworzymy również Małą Leśną Bibliotekę, którą udostępnimy naszym gościom. Jeśli macie za dużo książek, nie wiecie co z nimi zrobić, to tutaj znajdą godne miejsce. Bo w Lisiej jest czas na czytanie, dumanie i radość. Jest czas na zastanowienie się nad życiem i zwolnienie tempa.

SZAMKA AGATKI
Na miejscu możecie skorzystać ze śniadań i obiadokolacji. Zwykle serwujemy je o godzinie 9.00 oraz 17.00.
Dokładamy starań, aby potrawy, które przygotowujemy były nie tylko rozkoszą dla podniebienia, ale i dla pozostałych zmysłów. Bazujemy na tym, co z ogródka przyniesiemy i tym, co zakupimy w lokalnych gospodarstwach. Ma być smacznie i jak to się mówi – jak u mamy! Lubimy eksperymentować ze smakiem i często przełamujemy stereotypy, bo najzwyczajniej kochamy pichcić. Tu nie ma bufetu, są pełne talerze, które lądują jeden za drugim na stole. Na dłuższe pobyty polecamy zabrać ze sobą dodatkowe żołądki.
A dla tych, którzy lubią sami w garze mieszać przygotowaliśmy wyposażoną kuchnię letnią.

WYBIEG DLA PSÓW
Dla naszych gości udostępniamy 3,5 hektarowy, ogrodzony siatką leśną wybieg dla psów. To dobra alternatywa dla tych wszystkich, którzy chcą pracować z psem lub wrzucić na luz, a boją się otwartych przestrzeni. To także dobre miejsce, aby psy mogły bezpiecznie bawić się ze sobą pod okiem właścicieli.

EKO
Kranówa – to wcale nie zapomniane słowo. Naszą wodę z kranu można pić, bo pochodzi z jurajskich ujęć głębinowych.
Śmieci – segregujemy je, co widać w wielu miejscach w naszym siedlisku.
Ręczniki – zmieniamy tylko na życzenie gości, a pościeli nie prasujemy zmniejszając tym samym ślad węglowy.

JOGA & AJURWEDA
Jeśli waszej duszy i ciału potrzebny jest relaks, polecamy naszą Jadzię. Sesje jogi, mindfulness, czy malowania intuicyjnego pozwolą wrócić do równowagi, rozbudzą kreatywność i dadzą niezłego kopa energii. A Ci, którym brak dotyku mogą podjechać lub przespacerować się do Jadzi na masaż ajurwedyjski. My jesteśmy jego fankami!