OKOLICA & SIEDLISKO

Wolnych chwil w siedlisku nie ma dużo, ale każdą z nich wykorzystujemy, jak tylko się da. Organizujemy warsztaty i spotkania, a wszystkie ogłaszamy na naszym fanpage na FACEBOOK.

SOKOLE GÓRY – siedlisko położone jest w terenie leśnym i przylega do licznych szlaków turystycznych. Stąd już tylko rzut beretem do Sokolich Gór. W nich można błądzić po jurajskich jaskiniach, wspinać się na skałkach, podziwiać krajobraz z trasy NORDIC WALKING (ok. 9 km). Bo właśnie walory przyrodnicze i krajoznawcze są największym skarbem Jury.
SZLAK ORLICH GNIAZD – to ok. 160 km szlak turystyczny (w wydaniu rowerowym ok. 190 km) łączący Częstochowę z Krakowem. Szlak ten znany jest z pięknych zamków i warowni, do których docieramy przez rezerwaty przyrody. Piękne krajobrazy i wielkie wapienie – ostańce, to najbardziej charakterystyczne elementy szlaku. Moimi ulubionymi są te w Złotym Potoku.

ZAGRODA ZWIERZĄT GOSPODARSKICH I WIEJSKI OGRÓDEK
Od samego początku, oprócz psów, mieszkają tu różne zwierzęta gospodarskie. Dziś już sędziwa klaczka Dolores – mój pierwszy koń kosi trawę ze swoim synkiem Dixonem. Cała paczka kur, perliczek i gęsi pod przewodnictwem koguta Włodzimierza pilnuje podwórka.
Jest również mały ogródeczek, w którym naturalnymi metodami uprawiamy warzywa i owoce. Są piękne motyle na rosnących w nim ziołach i jakieś chrabąszcze, które co roku zjadają mi piękne róże. Poza tym ma być sielsko i spokojnie. I chyba tak jest.

PSY – oczywiście! O czym może rozmawiać psiarz wieczorową porą? Oczywiście o swoim psie. My również chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, dlatego psie pogaduchy to częsty temat naszych wieczornych spotkań. W tym roku na naszym blogu ruszamy z serią opowieści taktujących o dobrostanie psów, przeczytacie je na charty.pl.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA – w sezonie letnim będzie się działo! Będziemy haftować, tkać, pleść wianki i androny, robić na drutach, by zimową porą zarzucić na ramiona własnoręcznie zrobioną chustę lub zaznaczyć miejsce, gdzie skończyliśmy czytać zrobioną przez nas zakładką. Będzie się działo i o tym będziemy informować na naszych profilach w social mediach.

Lisia Nora sama w sobie jest bardzo inspirująca, dlatego regularnie odbywają się w niej warsztaty, szkolenia, różnego rodzaju imprezy plenerowe. Z tej również przyczyny siedlisko przyciąga fotografów. Odbywają się tutaj warsztaty fotografii, ślubne sesje zdjęciowe, plenery.

W LISIEJ NORZE GOŚĆMI BYLI:

AGNIESZKA PENKALA – jest zoopsychologiem, instruktorem szkolenia psów, ewaluatorem psów agresywnych. Agnieszka jest właścicielem szkoły dla psów SMART DOGS, gdzie uczy opiekunów, jak wychować niekłopotliwego przyjaciela domu. Agnieszka prowadzi również Akademię Handlingu.
W siedlisku prowadzi warsztaty i szkolenia swoją autorską metodą 3E by Penkala.

IZABELA SEKUŁA – autorka bestsellerowych książek o żywieniu psów W ZGODZIE Z NATURĄ. Od 2016 roku prowadzi szkolenia z zakresu diety RAW w całej Polsce. W siedlisku opowiada o zdrowej diecie, komponowaniu jej i suplementacji.

ANNA RZESZOWSKA – Fotograf, który zatrzymuje w kadrze pozytywne emocje, te które pojawiają się gdy jesteśmy najbardziej autentyczni. Słowa Roberta Brenssona towarzyszą jej pracy: Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył.
Oto cała tajemnica fotografii Anny. Nie trzeba szukać daleko, spójrzcie na zdjęcia naszego siedliska. Anna w siedlisku organizuje swoje plenerowe warsztaty.

Zapraszamy do siedliska Lisia Nora, może i Ty znajdziesz tu swoje miejsce.