WARTO WIEDZIEĆ

Zanim zdecydujecie się napisać do nas z zapytaniem o dostępność lub z rezerwacją terminu, zapoznajcie się z REGULAMINEM siedliska, w którym nakreślimy Wam profil działania Lisiej Nory. Znajdziecie tam bardzo ważne informacje, które mogą rzutować na decyzje wyboru tego miejsca na wypoczynek. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, jeśli jednak pozostaną Wam pytania bez odpowiedzi, piszcie do nas śmiało.
Dla komfortu waszego psa i psów przebywających w siedlisku zapoznajcie się również z działem PSIA ETYKIETA.


Jaka jest opłata za pobyt psa?
Nie pobieramy żadnych opłat za pobyt psa. Nie ma znaczenia wielkość i ilość psów. Jeśli jednak zrobią śnieżycę z poduszek w środku lata, będzie to trzeba jakoś wyjaśnić i zadośćuczynić.
Czy mogę przyjechać bez psa?
Oczywiście! Trzeba jednak pamiętać, że siedlisko jest miejscem wypoczynku psów, a te u nas mogą wiele.


Czy pies musi być na smyczy?
Nie, może biegać luźno. Jeśli jednak jego zachowanie wpływa na komfort innych psów, powinien zostać pod kontrolą właścicieli.
Czy teren jest ogrodzony?
Oczywiście! Tak siedlisko, jak i 3,5 ha padok, który również służy psiemu wypoczynkowi jest ogrodzony.
Czy na miejscu mogę skorzystać z porad psiego specjalisty?
Tak. Współpracujemy ze znanym i wspaniałym szkoleniowcem – Pauliną Ziółkowską, która wraz z mężem prowadzi szkołę Talking Dogs. Spotkanie z nią można umówić pod nr.tel 601 461 209


O której godzinie mogę przyjechać?
Doba hotelowa w siedlisku rozpoczyna się o godzinie 16.00.
Do której godziny muszę wyjechać?
Do godziny 11.00 należy się wymeldować z pokoju/domku.
Do kiedy mogę odwołać rezerwację?
Rezerwację można odwołać w każdym momencie, ale zwrot zadatku następuje w sytuacji, gdy odwołujemy rezerwację nie później niż 90 dni przed datą rozpoczęcia pobytu.
Chcieliśmy przyjechać całą rodziną, rodzice, dwójka dzieci i pies.
Niestety w sezonie (od maja do końca września) ze względu na specyfikę miejsca, nie przyjmujemy gości z dziećmi. I choć bardzo je lubimy, to względy bezpieczeństwa są najważniejsze.


Czy w pokojach jest łazienka?
Nie. Pokoje w stajni mają do dyspozycji dwie niezależne łazienki, znajdujące się w tym samym budynku. Jedynie domek Lisia Nora dysponuje własną łazienką.
Czy do dyspozycji gości jest udostępniona pralka?
Tak. Pralka znajduje się w kuchni letniej.
Czy do dyspozycji gości jest udostępniony aneks kuchenny?
Tak. W budynku stajni znajduje się kuchnia letnia z kuchenką gazową, lodówką oraz niezbędnymi naczyniami.
Czy w siedlisku można korzystać z wyżywienia?
Od 2024 roku nie przygotowujemy już posiłków, do jakich byliście przyzwyczajeni. Dostępne będą za to słoiczki przygotowane przez Agatkę, do samodzielnego odgrzania. Będzie również możliwość zamówienia domowych obiadów z dowozem na miejsce.
Czy możemy sami przygotować posiłki?
Tak. W stajni jest wyposażona kuchnia letnia.

I jeszcze kilka uwag siedliskowych od nas:

PSIEJSKO CZARODZIEJSKO
Siedlisko jest miejscem przeznaczonym dla gości z psami. Trzeba pamiętać, że to oni są najczęstszymi bywalcami Lisiej Nory.
Dlatego osoby, które psów nie lubią/ nie posiadają, czy osoby z alergiami mogą mieć problem. Nie posiadamy pokoi, do których wstęp dla psów jest wzbroniony i mimo, iż bardzo dbamy o czystość w siedlisku, to zawsze jakiś psi włos może się zaplątać w pościeli, a kupa w trawie.
W Lisiej psy mogą robić to, co lubią. Węszyć, biegać, kopać doły i bawić się ze sobą. Mogą kraść drożdżówkę niefrasobliwie pozostawioną na stole i kiełbasę z ogniska. Mogą skakać upiaszczonymi łapami na białe szorty, spać na łóżkach i fotelach, o ile akceptuje to ich właściciel.

RODZINY Z DZIEĆMI
Dokładając starań, aby było bezpiecznie i przyjemnie dla wszystkich, rodziny z dziećmi zapraszamy w sezonie od października do kwietnia – działa wtedy tylko i wyłącznie domek Lisia Nora, a psy są tylko te, które przyjadą z gośćmi. Ważne jest również, aby dzieci nie przyczyniały się do dyskomfortu zwierząt mieszkających w siedlisku, i aby nie pozostawały bez opieki, stwarzając zagrożenie choćby dla siebie samych.
CISZA I SPOKÓJ
Mimo, iż siedlisko położone jest w jurajskich lasach, to sąsiaduje z torem off-road. Czasami może być głośno.

PSY PROBLEMOWE
Ze względu na bezpieczeństwo lisionorkowców, ich zwierząt oraz nasze, nie przyjmujemy gości z psami agresywnymi. Wiemy jak ważny jest dobrostan zwierząt, a siedlisko z założenia jest miejscem, które ma pomagać psom w komunikacji, a nie szkodzić.
ZASRANY INTERES
Kupki po naszych psach zbieramy obowiązkowo. Woreczki na psie kupki oraz kosze na nie znajdziecie na terenie siedliska.

TV i WI-FI
Tego w siedlisku nie ma i nie będzie. Jest za to budzik w postaci koguta Włodzimierza. Jest szczekanie psów, wycie wilka. Jest śpiew ptaków o poranku i rozmowy do świtu przy stolikach w ogrodzie.
LEŚNA BIBLIOTEKA
W Lisiej Norze jest dużo książek. Są one w pokojach, w domku, są w kuchni i łazience! Mamy nadzieję, że w tym sezonie otworzymy również Małą Leśną Bibliotekę, którą udostępnimy naszym gościom. Jeśli macie za dużo książek, nie wiecie co z nimi zrobić, to tutaj znajdą godne miejsce. Bo w Lisiej jest czas na czytanie, dumanie i radość. Jest czas na zastanowienie się nad życiem i zwolnienie tempa.

SZAMKA AGATKI
Kochani, niestety Agatka trochę się zepsuła i nie jest w stanie przygotowywać już posiłków w takiej formie, jak robiła to dotychczas. Z pewnością dołoży starań, aby uraczyć Was smakowitościami.
Jednak dostępne będą one jako słoiczki do samodzielnego odgrzania. I mimo, że okrojone, to będzie smacznie i jak to się mówi – jak u mamy! Bo Agatka lubi eksperymentować ze smakiem i często przełamuje stereotypy.

A dla tych, którzy lubią sami w garze mieszać przygotowaliśmy wyposażoną kuchnię letnią.

WYBIEG DLA PSÓW
Dla naszych gości udostępniamy 3,5 hektarowy, ogrodzony siatką leśną wybieg dla psów. To dobra alternatywa dla tych wszystkich, którzy chcą pracować z psem lub wrzucić na luz, a boją się otwartych przestrzeni. To także dobre miejsce, aby psy mogły bezpiecznie bawić się ze sobą pod okiem właścicieli.

EKO
Kranówa – to wcale nie zapomniane słowo. Naszą wodę z kranu można pić, bo pochodzi z jurajskich ujęć głębinowych.
Śmieci – segregujemy je, co widać w wielu miejscach w naszym siedlisku.
Ręczniki – zmieniamy tylko na życzenie gości, a pościeli nie prasujemy zmniejszając tym samym ślad węglowy.

JOGA & AJURWEDA
Jeśli waszej duszy i ciału potrzebny jest relaks, polecamy naszą Jadzię. Sesje jogi, mindfulness, czy malowania intuicyjnego pozwolą wrócić do równowagi, rozbudzą kreatywność i dadzą niezłego kopa energii. A Ci, którym brak dotyku mogą podjechać lub przespacerować się do Jadzi na masaż ajurwedyjski. My jesteśmy jego fankami!


ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Nie ponosimy odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo psów, które powinny znajdować się pod ciągłą opieką właściciela.


REGULAMIN

Kliknij tutaj aby przeczytać regulamin Siedliska.